Kdo by s druhými mluvil, když si s nimi může psát? Kdo by používal gesta a mimiku k vyjádření svých pocitů a nálad, když existuje tolik skvělých emotikonů? Kdo by se scházel s přítelem, aby si popovídali o tom, jaký měli den, či týden, když spolu mohou sdílet vše, co dělají, okamžitě pomocí fotografií?
Kdo? Takových se najde spousta a právě vy jste možná jedním z nich, což znamená, že jste člověk, který zcela nepropadl sociálním sítím a preferuje osobní kontakt s druhými. Nebo právě naopak jste jedinec, který má minimálně jeden účet úplně všude, ideálně dokonce dva a aktivně je využívá po celý čas, co je na nohou. Ať už je to tak, či tak, pojďme si představit několik sítí, které u nás nepatří mezi populární:
· Pinterest funguje jako internetová nástěnka. Vyhledáváte obrázky podle hesel a ty si poté připínáte na svou vlastní nástěnku. Nástěnek můžete mít, kolik chcete, a tzv. piny si do nich řadit podle kategorií. Stránky dobře fungují jako inspirace, k čemukoli potřebujete, případně se pod obrázkem může také skrývat odkaz na článek k danému tématu. Rovněž lze přes tento web pomocí tlačítka „koupit“ rovnou nakupovat u výrobců, kteří mají své eshopy s Pinterestem propojené.
· Tumblr je v zahraničí asi nejpopulárnější blogová platforma. V Česku máme své vlastní, nefungují tolik jako sociální síť, na rozdíl od tumblru. Uživatelé mohou sdílet články ostatních a likovat je. Cestou sdílení se může dobrý článek na blogu dostat mnohem rychleji k většímu počtu lidí, které by mohl potenciálně zajímat, než v našem českém systému.
Foursquare slouží ke sdílení polohy s přáteli. Můžete jim sdělit, kde se právě nacházíte a vidíte, kde se právě nachází oni. Skrze tuto síť si můžete také domlouvat schůzky a rozhodně se vám nemůže stát, že byste se špatně pochopili a šli na jiné místo, než jste měli.