Masáž je jednou z nejstarších a nejklasičtějších forem terapie. Pomáhá nám při nejrůznějších typech obtíží pohybového aparátu. Zmírňuje svalové napětí, stres a přispívá ke zlepšení krevního oběhu. Vlivem masáže dochází k uvolnění pórů a vyplavení toxinů z těla. Popíšeme si pár nejzajímavějších druhů masáží.
Klasická thajská masáž
Kořeny thajské masáže můžeme dohledat už ve starověku před 2 500 lety. V Thajsku existují nejrůznější masážní centra, kde můžou maséři získat certifikát. Nejznámějším a nejprestižnějším masážním centrem je chrám Wat Po. Thajská masáž je založena na metodách protahování problematických částí těla a uvolňuje jeho napětí. Rozdíl od klasické švédské masáže je takový, že zde protahujeme nejen svaly, ale také klouby, šlachy či celou páteř. Techniky provedení thajské masáže jsou různé, většinou masér využívá dlaně, lokty, kolena i chodidla. Běžně jsou využívány prvky jógy, aplikuje se velké množství různých protahovacích manévrů. Masáž působí pozitivně na celý organismus a zmírňuje problémy stresových poruch.
Bowenova tlaková masáž
Je velmi jemnou a šetrnou metodou. Je založena na manipulaci měkkých tkání, jako jsou šlachy a vazy. Jedná se o tzv. myofasciání techniku. Jedná se o soubor hmatů na různé části těla, kdy masér pomocí prstů pohybuje kůží přes svaly, nebo šlachy. Tato masážní technika napomáhá při řešení akutních bolestivých problémů na různých místech těla.
Ájurvédská masáž
Provádí se pouze teplým sezamovým olejem, který má vysokou schopnost regenerace. Jedná se o masáž svalů a svalových úponů, ale také šlach, vazů a kloubů. Jestliže si vybereme metodu Dátá shénan, setkáme se s prvky hathajógy. Jde tam o činnost terapeuta, který protahuje jednotlivé části těla a mění polohu klienta. Tělo se tak zbavuje odpadních látek a očišťuje organismus. Zlepšuje kvalitu spánku a poskytuje celkovou psychickou a fyzickou úlevu vašeho organismu.