Břicho, záda, hýždě – oslabené svalstvo pánevního dna, přímé i šikmé břišní svaly, zádové svaly – to jsou nejčastěji ochablé tělesné partie většiny populace. Nahrává tomu gaučový styl, sedavé zaměstnání a nedostatek času zajít si někam do posilovny nebo alespoň do bazénu.
Balancování na pružné ploše – samotné balancování posiluje kloubní pouzdra, přitom je nenamáhá tak, jako při tvrdých dopadech v průběhu běhání po asfaltové silnici nebo chodníku. Pohyb na trampolíně je zdravější a šetrnější vůči kloubům a ty jsou v současné civilizaci ve velmi ubohém stavu již ve věku kolem 40 let.
Klenba chodidel – chodidlům nevěnuje většina lidí příliš pozornosti, zpravidla to jsou pouze ženy v průběhu pedikérského zásahu, ale to je velká chyba. Zborcená klenba a různé deformace vedou až ke špatnému držení těla, problémům s páteří a nakonec i k nedostatečné činnosti vnitřních orgánů. Chodidla jsou mapou našeho těla včetně citlivých energetických zakončení (proto jsou také zdrojem lechtivosti). Skákání naboso na trampolínách posiluje svalstvo, které klenbu udržuje v optimálním tvaru, a je dokonce účinnější, než chůze naboso v přírodě.
Antistres – stres je moderní zabiják a lze jej bez nadsázky zařadit na první místo nebezpečných vlivů současné populace. Je totiž známo, že s nechutí a ve spěchu pojídaná jáhlová kaše je pro tělo hůře stravitelná a méně prospěšná, než v poklidu snědený párek s hořčicí. Využijte proto každého antistresu, který vám přijde do cesty, a trampolína může být jedním z nich.